Словник термінів до теми: Нормативно-правові основи використання інформаційних технологій в дослідницькій діяльності

 

Інформаційні технології – це цілеспрямована організована сукупність інформаційних процесів з використанням засобів обчислювальної техніки, які забезпечують велику швидкість обробки даних, швидкий пошук інформації, розосередження даних, доступ до джерел інформації незалежно від місця їх розташування.

Джерело:  Про Національну програму інформатизації: Закон України від 04,02,1998 № 74/98-ВР. Відомості Верховної Ради України. 1998, № 27-28, ст.181.

 

Інформаційно-комунікаційні технології – це процеси і методи взаємодії з інформацією, що здійснюються із застосуванням пристроїв обчислювальної техніки, а також засобів телекомунікації.

Джерело: Що таке ікт інформаційно комунікаційні технології. Використання в освітній діяльності інформаційно-комунікаційних технологій. Негативний вплив ІКТ-засобів на того, хто навчається. URL: https://subcase.ru/uk/chto-takoe-ikt-informacionno-kommunikacionnye-tehnologii-ispolzovanie-v-obrazovatelnoi-deyatelnost.html

 

Наука – сфера діяльності людини, спрямована на одержання (вироблення і систематизацію у вигляді теорій, гіпотез, законів природи чи суспільства тощо) нових знань про навколишній світ, основою якої є збір, постійне оновлення, систематизація, критичний аналіз фактів, синтез нових знань або узагальнень, що описують природні або суспільні явища, які досліджуються, та (або) дозволяють будувати причинно-наслідкові зв’язки між явищами і прогнозувати їх перебіг.

Джерело: Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». URL: https://dknii.wordpress.com/2014/03/24/draft/

 

Наукова діяльність – інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання нових знань та (або) пошук шляхів їх застосування. Основними її видами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження.

Джерело: Про наукову і науково-технічну діяльність: Закон України від 26.11.2015 № 848-VIII. Відомості Верховної Ради. 2016, № 3, ст.25.

 

Плагіат – оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості), та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства.

Джерело: Про освіту: Закон України від 05.09.2017 р. №2145-VIII. Відомості Верховної Ради. 2017, № 38-39. ст.380.

 

Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Джерело: Про освіту: Закон України від 05.09.2017 р. №2145-VIII. Відомості Верховної Ради. 2017, № 38-39. ст.380.

 

 

 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Практичне заняття №1. Тема: Використання електронних документів у науковій діяльності. Пошук наукової інформації в наукометричних базах.

Практична робота №6. Пам'ятка з оформлення ілюстрацій у наукових роботах